Segíthetünk?

Ha kérdésed/gondod támadt, fordulj hozzánk bizalommal, elérhetőségünk valamelyikén!

Telefonszám:70/339-7306Skypelevai.zoleeE-mail:

Bármilyen jellegű kérdése..
A jövő technikája a póló nyomtatásban
Írta: Kiwipress | 2015. szeptember 4.

Talán meglepőnek hangzik, de a póló nyomtatásban mindenki a legújabb technológiákat keresi – éppen úgy, mint bármelyik más iparágban. Kényelmesebben viselhető ruhadarabok, olcsóbban előállítható minták, még több szín, még különlegesebb megoldások…
 

A jövő technikája a póló nyomtatásban

De mi a helyzet akkor, amikor a tintából és a pólóból már tényleg nem nagyon lehet többet kihozni? Mint a mozi, a videojátékok és a marketing szinte minden területén, itt is a vadiúj digitális megoldások sietnek az elkeseredett pólótervezők segítségére.

Amikor a póló megmozdul

A fenti videón például a „Kiterjesztett valóság”, (angolul Augmented Reality) nevű megoldást látjuk. Ehhez a technológiához egy (nagyon jó) nyomtatóra, és egy egyszerű, előlapi és hátlapi kamerával is rendelkező okostelefonra van szükség.
A módszer lényege, hogy a pólón található képben szabad szemmel nem látható kódok rejtőznek, amelyeket az erre programozott alkalmazás képes felismerni. A többi már fantázia! A módszer még nem túl elterjedt, így azt is nehéz lenne kideríteni, hogy pontosan hogyan kerültek a rendkívül finom kódok a pólóra. A kiterjesztett valóságban rejlő lehetőségeket azonban csak most kezdi felfedezni a szórakoztatóipar – így valószínűleg már nem kell sokat várni arra, hogy akár a mi nyomdánkban is megjelenhessen ez a technika.


Úgy kell nézni, mint a moziban!

A fent látható póló akkor adja a legjobb képet, ha a moziból ismerős, piros-kék 3D szemüveggel nézzük. Ez a technika már régóta jelen van a nyomdaiparban, de eddig leginkább ábrázoló geometria tankönyvekben, esetleg gyerekmagazinok hasábjain találkozhattunk vele. A 3D-s filmvetítések elterjedése azonban ennek a módszernek is szárnyakat adott. Ki tudja, lehet, hogy a jövő legnagyobb partiarcai már ilyen szemüvegben és trikóban nyomulnak majd…


QR-kód, chip, bankkártya

A fekte-fehér kockákból álló QR-kódot már több gyártó is használja a pólóin. Ezeket a kódokat speciális olvasóval, vagy az okostelefonra telepített alkalmazással lehet leolvasni. Minimalista designelemnek is felfogató, mi pedig valami titkos és különleges üzenet elrejtésére használnánk…
De ha már leolvasás: sok helyen már kísérleteznek a pólóba épített chipekkel is. Ezen a téren a legígéretesebb az RFID-technika, vagyis a rádiófrekvenciás azonosítás. A 2015-ös Lollapallooza fesztiválon például már viselhető RFID chipeket használtak, bár itt még nem pólóval, hanem karkötőkkel dolgoztak. Ezek segítségével a chicagói fesztivál részvevői fizethettek a rendezvény helyszínén, vagyis a karkötő tulajdonképpen az itthoni fesztiválokon megszokott „Metapay” kártyát helyettesítette.